Боротьба з колорадським жуком

22.07.2017

 

Профілактика та знищення колорадського жука на домашньому городі

Колорадський жук — унікальне комаха, яка може подолати до 50 км в день при вітряній погоді. Пересувається шкідник з метою пошуку наживи і постійного комфортного пристановища. Якщо комаха облаштується на вашому городі, ви будете змушені думати про те, як позбавитися від колорадського жука назавжди. Новий мешканець завдасть катастрофічний збиток господарству. Він «ласує» овочами різних сортів, переважно вражаючи листяну частина. Перед розглядом переліку ефективних препаратів для боротьби з колорадським жуком, ближче познайомимося з самим комахам, щоб знати «ворога в обличчя».

Особливості життєвого циклу колорадського жука

Шкідники не вирізняються повільністю. При пошуках наживи дорослі жуки з легкістю самостійно подолають 8 км без попутного вітру. Зимовий період вони зариваються глибоко під землю, щоб не відчувати сильних морозів. Деякі представники можуть перебувати в такому стані близько 2-3 років. Більшість жуків вибирається на поверхню з настанням весни, коли температура повітря не падає нижче позначки в +15 градусів. Спочатку вони жадібно поїдають листя бур'янів, після чого повертаються на раніше освоєні території з томатами, картоплею і баклажанами. На поверхні культурних рослин самки відкладають яйця по 10-30 штук, з яких з'являється на світ нове покоління. Вони швидко стають дорослими представниками і відрізняються відмінним апетитом і плодючістю. Личинка за місяць з'їдає близько 1 грама листя, жук — від 4 р.

Різновиду заходів проти колорадського жука

Ті, хто змирився з появою нового мешканця, спостерігають повну загибель урожаю. На сьогоднішній день існують різні способи боротьби з колорадським жуком, однак найдієвішими з них вважаються хімічні. Для попередження появи шкідника слід провести профілактичні заходи. Противники хімічних засобів віддають перевагу тільки біологічним засобам від колорадського жука, які, як правило, менш ефективні.

Будь городникові ніяк не обійтися без комплексної профілактики. Отрута — перевірений засіб, але і агротехнічні заходи відіграють не останню роль. Важливо правильно вести городнє господарство, не вирощуючи одну і ту ж культуру протягом 2 років. Картопля та інші бажані овочі для шкідника досвідчені фермери садять не частіше 1 разу в 5 років і ретельно готують грунт до посівного матеріалу.

Боротьба з колорадським жуком — це, насамперед, коректна обробка ділянки. Рекомендації по підготовці ґрунту:

 1. Складання багатоманітного сівозміни.
 2. Полив після збору врожаю з метою виникнення входів бур'янистих рослин та їх усунення.
 3. Внесення органічних і мінеральних добрив.
 4. Перекопування ґрунту лопатою з багнетом довжиною не менше 25 див.
 5. Повторна профілактика від бур'янів у період вегетації культур.

Хімічні засоби боротьби з колорадським жуком

Це інноваційний спосіб боротьби з колорадським дуком який з'явився не так давно, до цього люди розробляли і використовували народні методи запобігання/знищення шкідника. В їх основі лежать спостереження за життєвим циклом і перевагам комах. Опудривание — найпопулярніший народний метод. В якості активного засоби використовують такі нешкідливі інгредієнти натурального походження:

 • золу;
 • кукурудзяне борошно;
 • гіпс;
 • цемент.

Вже після першого опудрювання золою гинуть і дорослі жуки і личинки. Перед підготовкою слід закупити «отрута» (основу-матеріал) з розрахунку 10 кг на 100 кв. м. Для отримання максимального ефекту «пудрити» слід не тільки листяну частину рослин, але і проміжки між кущами.

Народні отрути проти колорадського жука

Для боротьби з колорадським жуком також можна підготувати «натуральний» отрута, використовуючи наступні інгредієнти:

 • волоський горіх;
 • часник;
 • тополя;
 • чистотіл;
 • кульбаба;
 • гіркий полин;
 • тютюн;
 • бадилля помідора.

Не залишилося сил на обробку та боротьбу з шкідником? Купіть ультразвуковий відлякувач колорадського жука. Він попередить нашестя комах, зробивши їх існування на вашому городі нестерпним. Хімія від колорадського жука також дозволить забути про проблему, проте використовувати спецзасоби слід з великою обережністю, враховуючи рекомендації виробника. Вибирайте тільки ті отрути, інструкція яких містить чітку вичерпну інформацію про застосування. Як правило, обробку проводять або рано вранці, або у вечірній час, щоб уникнути випарів.

найдієвіші хімічні засобу від колорадського жука:

 •   «Семпай»;
 •   «Актара»;
 •   «Корадо»;
 •   «Сонет»;
 •   «Банкол» і т. д.

Ніколи не перевищуйте дозування, адже надлишок отрут зосередиться в грунті і культурних рослинах. При правильному застосуванні хімічні речовини не є небезпечними для людини.