Зберігання посівного насіння

10.10.2016

 

Насіння за своїми якостями і характеристиками можуть дуже навіть сильно один від одного відрізнятися. Цей факт є загальноприйнятим. Щоб зібрати багатий урожай, необхідно завжди дотримуватися умови для зберігання насіння (які зазначені в рекомендаціях фахівців). Їм зовсім не випадково присвоюють статус і певні якості. Тільки досвід і професійні знання допоможуть розібратися в основних поняттях.

Зберігання посівних насіння

Категорії насіння:

  • перша;
  • друга;
  • третя;
  • елітні;
  • гібридні першого покоління та ін

Для початку необхідно вловити різницю між стільниковими і посівними культурами. Залежно від цього статусу розрізняються умови зберігання насіння та інші важливі характеристики. Друга категорія призначена для подальшого посіву ― правильний догляд за такими насінням дозволить домогтися найкращих результатів.

Придатність

Для визначення вищезазначеного фактора необхідно проаналізувати енергію проростання. Якщо правила зберігання насіння були дотримані, то вони будуть здатні без проблем проростати у найбільш підходящий для них період часу. Хочете домогтися такого результату? Тримайте посівне насіння в сухому і прохолодному місці. Це правило є обов'язковим, йому необхідно дотримуватися в будь-якому випадку.

Окрему увагу слід приділяти професійній захисту від різних шкідників. На перший план у випадку з посівними культурами виходять гризуни, які можуть своїми діями завдати серйозної шкоди. Однак варто зазначити, що на сьогоднішній день існує маса методів і технічних пристосувань, які знищують їх і відлякують. Зберігання посівного насіння представляє собою цілий комплекс заходів і профілактичних дій. Вони доводять свою ефективність з року в рік.

Секрети фахівців

Існують і додаткові рекомендації експертів, що дозволяють у кінцевому підсумку домогтися кращого врожаю. Залежно від вищевказаної енергії проростання можуть змінюватися тривалість і способи зберігання посівного насіння у спеціально відведених для цього місцях. У такому разі важливо акцентувати увагу на спадкоємності культур. Щоб чітко розуміти, як зберігати посівне насіння, необхідно попередньо забезпечити оптимальну для них зовнішнє середовище. Деяким, наприклад, потрібно замкнутий простір.

Початківці фахівці не завжди розуміють, які умови необхідні для тривалого зберігання насіння, але ці знання однозначно приходять з досвідом. Важливо чітко розуміти, коли активізуються основні процеси в насінні. Це відбувається при підвищенні температури, вологості навколишнього середовища. Повертаючись до тривалості зберігання зерна, слід розуміти, що на нього негативно впливає зростання інтенсивності дихання. Позитивний результат ви побачите в тому випадку, якщо умови і терміни зберігання насіння будуть дотримані на кожному етапі контролю.

В нинішній час технології знаходяться на досить високому рівні. Саме вони дозволяють значно удосконалити умови зберігання посівного насіння і дотримати різні нюанси. Мова йде про високоякісних пакувальних матеріалах, формах обробки, препаратах, обладнанні і т. д. Великі компанії воліють їх використовувати, адже це рішення окупає себе досить швидко.