Використання засобів захисту рослин

10.04.2016

 

На рентабельність і успішність сільськогосподарської діяльності значним чином впливає використання засобів захисту рослин. Гостра необхідність в захисних хімічних і біологічних препаратів зумовлена тим, що за останні кілька років збільшилася кількість хвороб культурних рослин. Плюс з'явилися комахи-шкідники, які знищують урожай, і стійкі бур'яни, з-за яких зростання овочів та зернових значно погіршується. Застосування засобів захисту рослин, які можна придбати відносно дешево, дозволить аграріям зібрати великий урожай овочів, зернових і забезпечити зібраної продукції оптимальні умови зберігання.

До вибору «головних захисників» культур потрібно ставитися дуже відповідально і враховувати при цьому безліч факторів. В першу чергу хімічні препарати повинні мати високу якість, відповідати певній категорії рослин і містити всю інформацію про складі. Купувати препарати варто тільки відомих перевірених брендів, попередньо переконавшись у їх автентичності.

Класифікація засобів захисту рослин

Всі хімічні речовини, що застосовуються в аграрному секторі для боротьби з шкідниками і хворобами культурних рослин, поділяються на декілька класів за певним критеріям.

складових компонентів:

  • містять хімічні (складні) з'єднання;
  • мають у складі органічні речовини;
  • містять у складі біологічно значущі елементи.

В залежності від призначення:

  • гербіциди   від смітної рослинності;
  • фунгіциди — для боротьби з патогенними бактеріями та грибами;
  • інсектициди   запобігають поширенню шкідливих комах і проводять їх знищення;
  • родентициди — запобігають появі гризунів, здатних знищити врожай і зіпсувати збережену продукцію;
  • фуміганти   від різних шкідників і агентів, що викликають захворювання рослин.

За способом дії:

  • контактні — усувають патогенний об'єкт при безпосередньому контактуванні з ним;
  • системні — проникають у внутрішню систему рослин і знищують причину хвороби.

Існують і інші види засобів захисту рослин залежно від ступеня токсичності і сили дії. Ну а якщо врахувати різноманітність форм захисних препаратів, то їх можна розділити на гранульовані, порошкові, рідкі та інші.

Зберігання засобів захисту рослин

Що стосується такого питання, як зберігання пестицидів, то тут дуже важливо слідувати правилам. В першу чергу зберігання засобів захисту рослин повинно здійснюватися в окремих складах або приміщеннях для добрив. Температурний режим у місцях збереження хімікатів не повинен перевищувати норму. Також у складах не повинно бути занадто холодно, тому що можуть погіршитися властивості препаратів. Як правило, оптимальною температурою вважається від +5 до -10 °C.

Крім того, агрохімікати потрібно зберігати виключно в цілих, не пошкоджених контейнерах або упаковках, що запобігає витоку або висипання. Вкрай важливо дотримувати правильне зберігання засобів захисту рослин в зимовий період. Стежити за станом хімікатів у цей час потрібно дуже уважно, адже із-за дії низької температури вони зовсім можуть стати непридатними до використання.

Безумовно, зберігання агрохімікатів представляє особливий ризик і передбачає певні проблеми. Вирішити їх допоможе точне дотримання правил заощадження пестицидів. Завжди важливо пам'ятати, що неправильне зберігання хімікатів у великих обсягах може стати причиною пожежі, отруєння та інших серйозних наслідків. Дотримуйтесь заходів обережності, і тоді засоби захисту рослин завжди будуть готові до використання і не принесуть шкоди вам і вашим близьким.

Методи та засоби захисту рослин бувають різними, але всі вони спрямовані на те, щоб зберегти урожай і забезпечити правильне зберігання продукції на складах, підвалах, зерносховищ та інших об'єктах.

Каталог продукції засобів захисту рослин посилання