Методи боротьби з медведкою

22.07.2017

 

Капустянка — представник світу комах, що представляє загрозу для сільськогосподарської продукції. Комаха взяло зовнішні особливості коника і раку. Черевце значних розмірів і панцир головогруди — основні частини тіла шкідника, мають коричневий, бурий і оливковий відтінок. Личинка — міні-прототип дорослого представника, без крил. Завдяки природним даним риття підземних ходів стає для них звичною справою. Для багатьох фермерів, які особисто зіткнулися з шкідником, вельми актуальна боротьба з капустянкою. Заходи щодо профілактики і знищення проводять з метою врятування врожаю.

Народні методи боротьби з медведкою

Самими надійними і ефективними вважаються хімічні способи боротьби з медведкою. Противники спецзасобів синтетичного складу віддають перевагу народним методам, адже вони відрізняються простотою, екологічністю і доступністю. При виборі тієї чи іншої техніки обов'язково слід враховувати ґрунтові та кліматичні умови місцевості. Щоб побачити позитивний результат від проведених заходів, необхідно комплексно підійти до вирішення проблеми. Досвідчені городники використовують відразу декілька народних методів боротьби з медведкою. Великі шанси врятування врожаю у тих, хто використовує різні техніки в пошуках найбільш дієвою.

Всі народні методи боротьби з гусеницями капустянки розроблені з урахуванням поведінки і смакових пристрастей комахи. Шкідник безсилий перед:

 • запахами гасу;
 • надмірною кількістю води на ділянці;
 • аромат хризантем і чорнобривців.

Виходячи з усього вищесказаного, стає зрозуміло, що при затопленні грунту і сусідній близькості «ненависних» рослин капустянка перестане завдавати шкоди овочів. Природний відлякувач безпечний для культурних рослин, що дуже важливо. Також існують ультразвукові системи, які допомагають позбутися від ненажерливих мешканців городу.

Механічно прийоми для боротьби з медведкою

Про те, як труїти вовчка народними способами, вже сказано чимало. Розберемося з механічними прийомами, які абсолютно не вимагають матеріальних вкладень. Не зіткнутися лицем до лиця з шкідником вдається городникам, які здійснили глибоку перекопування грунту пізньої осені та ранньою весною. Заходу характерний руйнівний характер, адже воно не дає медведкам шансу на існування. Результати перекопування:

 • зруйновані гнізда і підземні ходи;
 • проблематичне переміщення;
 • труднощі з харчуванням.

Без цього заходу використання інших методів, як правило, не приносить успіху. Доцільно проводити розпушування при вегетаційному періоді культурної рослини, щоб позбутися від капустянки.

Різновиди пасток для медведок

Не знаєте, як зберегти розсаду від капустянки? Створіть пастки, враховуючи переваги шкідника. Хитре «пристрій» прирече комаха на загибель. Існують наступні види пасток:

 1. Гнойові. Капустянки обожнюють сировину, з якого створюють пастки. З метою знищення шкідника городники риють ямки. Квадратні лунки, як правило, мають розмір 50x50. Ями спеціально заповнюють гноєм, щоб залучити вовчка. У них комаха відмінно відчуває себе в зимовий період. Як тільки на вулиці сформується негативна температура, здійснюють розкопку ям і розкидання гною. Малорухомі капустянки в стані анабіозу швидко гинуть на морозі.
 2. Тіньові. Навесні капустянки не проти погрітися у теплих місцях. Досвідчені городники надають їм таку можливість. Для цього беруть темні полотна і розкладають їх в освітлених місцях разом з приманкою. Матеріал швидко нагрівається, що привертає шкідника, як і їжа. Пастки щодня перевіряють і знищують комах.
 3. Пивні. Капустянки люблять побалувати себе алкогольними напоями, як не дивно. Для створення «алкогольної» пастки беруть скляну пляшку напою і розміщують її під землею так, щоб виглядало горлечко. Посудина має бути заповнений лише на третину і наполовину прикритий дошкою.

До ефективних заходів боротьби з медведкою також належать отруєні приманки. Їх організацією займаються у весняний період, поки не з'явилися сходи культур. З метою залучення використовують пшеничні, кукурудзяні та ячмінні зерна, посипаючи їх адреналіном. Оптимальна дозування — 50 г порошку на 1 кг сировини.

Перепони   ще один інструмент для захисту від капустянки. Комахи дуже повільні і ліниві, вони не можуть долати такі перешкоди на своєму шляху, як капронова сітка або дволітрова пляшка з пластику. З метою захисту розсади формують бар'єр з вищезазначених предметів. Також можна використовувати спеціальні гумові трубочки або старі капронові панчохи. Останні одягають на кореневу систему культурних рослин, щоб шкідник не завдав серйозного збитку.

Особливості застосування хімічних засобів для боротьби з медведкою

Використання народних і механічних технік не завжди дає стійкий позитивний результат, після чого комаха продовжує промисли. У таких випадках доцільно купити хімічний засіб від капустянки. Отрута ефективна, але вимагає дотримання запобіжних заходів. Продавці спецзасобів, при відповіді на питання «як позбутися від капустянки», часто згадують препарати «Грім» і «Феноксин». Вони являють собою отруєні гранули, які припадають до смаку шкідників. В інструкції із застосування препаратів прописані наступні етапи дій:

 1. Формування ям для гранул в місцях, де «орудує» капустянка.
 2. Закладка препарату в лунки і підземні ходи (3-4 шт.).
 3. Присипка гранул землею, щоб уникнути отруєння домашніх тварин і птахів.

У боротьбі з ненажерливим комах також допомагають такі препарати, як «Грізлі», «Актара 25 WG», «Рембек», «Медветокс», «Престиж 290 FS», «Медвегон».

Інсектицидами слід обробляти кореневу систему безпосередньо перед висадкою розсади.