Методи боротьби з бур'янами

14.10.2016

 

Бур'яни у дачників і власників присадибних ділянок асоціюються далеко не з самими приємними емоціями. Однак ситуація різко змінюється в кращу сторону, коли боротьба з бур'янами здійснюється за допомогою найсучасніших методів і засобів.

Основні способи знищення небажаних рослин:

  • ручна прополка;
  • хімічні засоби;
  • разові заходи;
  • затемнення ділянки;
  • механічна прополка.

Кожен з вищевказаних способів володіє своїми перевагами, але і вимагає використання спеціального інвентарю. Представлені методи боротьби з бур'янами ефективні тільки при правильному підході.

Ручна і механічна прополка

Дачники починають прополювати свою земельну ділянку з ранньої весни. Це заняття далеко не завжди можна назвати веселим, проте воно все ж призводить до позитивного результату. Такі методи боротьби з шкідниками і бур'янами є найбільш поширеними, адже їх може собі дозволити абсолютно будь-який громадянин.

Ручна і механічна прополкаФахівці радять працювати при механічній прополці в трикотажних рукавичках і в закритому взутті. Робота здійснюється за рахунок використання спеціальних пристосувань. Серед них можна виділити мотику, а також плоскорізи і сапи. Інвентар повинен бути дуже легким у використанні і повністю влаштовувати власника. Саме такі народні методи боротьби з бур'янами вже неодноразово доводили свою ефективність. Правда, варто відзначити, що без регулярної профілактики обійтися не вийде.

Хімічна обробка

Хімічна обробкаВідразу ж слід попередити, що хімічні методи боротьби з бур'янами можуть чинити негативний вплив на овочеві культури. Саме тому в городі краще використовувати кошти, які не здатні отруювати грунт. Серед них можна виділити гербіциди, відрізняються суцільним дією. Такі препарати з упевненістю використовують прямо на грядках і на інших ділянках грунту.

Що стосується рослин, які знаходяться поблизу ― їх краще все-таки захищати при обробці наявних бур'янів. Для цього підійдуть спеціальні шиті або плівка. Ці ефективні методи боротьби з бур'янами все ж можуть виявитися шкідливими для людини. Саме тому під час роботи не варто забувати про використання індивідуальних засобів захисту. Самі хімічні засоби краще наносити обприскувачем.

Затемнення ділянки

Вже давно було доведено, що бур'яни не дуже комфортно почуваються в темний час доби. Це означає, що їх можна легко обдурити. Агротехнічні методи боротьби з бур'янами ― це і закриття від світла вільних ділянок ґрунту. Рекомендується використовувати мульчуючі матеріали.

На сьогоднішній день такий спосіб боротьби стрімко завойовує популярність. За рахунок мульчування власникам присадибних ділянок вдається утримувати їх у чистоті та не витрачати на це багато часу і сил.

Разові заходи

Перекопати городУ боротьбі з городніми шкідниками є безліч хитрощів. Далеко не завжди до найкращого результату приводять біологічні методи боротьби з бур'янами, адже існують регулярні дії, які здатні досить швидко приводити до очікуваного позитивного ефекту. Ви можете, наприклад, перекопати город.

Ще менше сил витрачається, якщо на початку весни ретельно накрити грядку плівкою. Вона навіть може бути старою, але обов'язково слід зробити ставку на прозорість матеріалу. Це приверне увагу однорічних бур'янів, які зреагують на позапланове потепління. Коли вони проростуть, з ними буде не так вже й складно впоратися. Ці спеціальні методи боротьби з бур'янами довели свою ефективність саме на практиці, якій варто довіряти.

Безліч методів

Кількість способів боротьби з шкідниками постійно збільшується. Сьогодні вже існують навіть алкогольний і вогненний методи, які також можуть призвести до найкращих результатів. При цьому варто відзначити, що традиційні варіанти все-таки залишаються ефективними. Існуюча класифікація методів боротьби з бур'янами призначена для того, щоб кожен міг вибрати для себе найбільш підходящий варіант. Якщо ви не хочете помилитися, дотримуйтесь чітким інструкціям, радам і рекомендаціям фахівців.