Особливості догляду за полуницею

12.10.2016

 

У кожного садівника повинно бути улюблене заняття на земельній ділянці. Якщо це вирощування полуниці, то необхідно професійно підходити до догляду за майбутнім врожаєм. Такі рослини слід берегти. Обробка полуниці являє собою досить складне і специфічне заняття, при якому необхідно слідувати рекомендаціям фахівців. Починати варто навесні, коли кущі відновлюються після зимівлі. В такому разі на перший план виходить професійна обробка полуниці від хвороб, адже без цих дій можна зіткнутися з самими невтішними наслідками.

Як доглядати за полуницею

Основні шкідники:

  • різні захворювання;
  • довгоносик;
  • суничний кліщ і т. д.

Не варто відразу ж хвилюватися, адже сьогодні існує досить багато засобів, які здатні впоратися з вищевказаними шкідниками та захворюваннями. Правила їх застосування також є досить простими.

Весняний догляд

Після завершення зимових морозів необхідно звернути пильну увагу на мульчування і якісну підживлення рослин. У такому разі захворювання полуниці досить швидко відступлять і не будуть мати шансів на те, щоб повернутися найближчим часом. Обов'язковим етапом є розпушування. Вже після цього грядки необхідно ретельно посипати крихтами торфу, дрібною соломою і навіть тирсою. Паралельно з цим рослини можна підгодовувати різними добривами, придбати які сьогодні не так вже й складно.

Хочете забезпечити надійний захист суниці від шкідників? Для цього в травні потрібно підгодувати рослини спеціальними мінеральними добривами. Не варто побоюватися мідного купоросу. Періодичне обприскування кущів і ґрунту навколо них таким засобом дозволить запобігти виникненню нових захворювань. Слід розуміти, що особливості вирощування полуниці передбачають регулярний полив рослин. Проте з цим також важливо не перестаратися. Поливати рослини у весняний період краще раз на тиждень, використовуючи при цьому трохи теплу воду. Максимально якісний захист суниці від шкідників і хвороб передбачає застосування методу дощування (але тільки до початку цвітіння).

Контроль

Влітку процес догляду за таким рослиною істотно ускладнюється. В першу чергу це обумовлено збільшенням кількості обов'язкових заходів. Безумовно, обробка полуниці перед посадкою являє собою дуже важливий етап, але літній період завжди додає головного болю садівникам. Хоча для деяких любителів відповідного виду діяльності ці турботи навіть є приємними. Розібралися з таким питанням, як особливості посадки полуниці. Тепер слід побільше дізнатися про прополювання грядок. Цим потрібно займатися регулярно. Полив необхідно здійснювати один раз на тиждень.

Захворювання полуниціБагатьох цікавлять захворювання полуниці і боротьба з ними, адже ця проблема є дуже актуальною. З такою бідою краще боротися заздалегідь. В цьому плані допоможе постійний огляд рослин на предмет наявності шкідників. Пошкоджені частини полуниці все ж необхідно своєчасно видаляти. В іншому випадку вони будуть досить швидко поширюватися по всьому кущу. Приємним фактом є те, що особливості догляду за полуницею передбачають не тільки полив, підживлення і боротьбу з хворобами, але також і збір дозрілого врожаю.

Регулярна профілактика захворювань полуниці дуже важлива. Якщо літо видалося дощовим, то полуничні грядки все ж краще покривати плівкою. У такому разі рослини не зіткнуться з перезволоженням. Це особливо важливо в періоди плодоношення і цвітіння. Подбайте про те, щоб існуючі вірусні захворювання полуниці постійно обходили її стороною. Так ви зможете запобігти багато проблем.

Підготовка до зими

Для вирощування полуниці і посадка не є єдиними процесами. Не варто зупинятися після того, як з кущів зникнуть останні ягоди. Тепер потрібно буде ретельно обрізати листя і вуса. Це допоможе максимально ефективно підготувати рослини до зимівлі.

Захворювання полуниці і її лікування ― з цим стикаються багато. Ви напевно вже зрозуміли, що боротися з хворобами цілком можна. Не варто недооцінювати саме профілактичні заходи. Якісна полуниця і боротьба з захворюваннями неможливі без завзятості і зацікавленості. Рослинам потрібно приділяти час. Професійне обрізання полуничних кущів явно входить у список складових підсумкового успіху. Завжди доводиться лікувати полуницю від захворювань? Щоб не було проблем, перед зимою варто підживити рослини мінеральними добривами.