Застосування інсектицидів

06.04.2016

 

Інсектициди — це агрохімічні препарати, призначені для боротьби з шкідливими комахами. Підбираються вони під певну сільськогосподарську культуру та можуть відрізнятися по ефективності, способу обробки рослин і іншим характеристикам. Якщо ви плануєте купити інсектицид, але не знаєте, як правильно використовувати цей препарат, інструкція — перше, що ви повинні вивчити перед його застосуванням. Так ви дізнаєтеся необхідну дозу хімікату для своєї території і зможете дотримати запобіжні заходи в процесі його розпилення по полю.

Також інструкція щодо застосування інсектициду надасть вам відповіді на питання, як правильно зберігати препарат і як його правильно використати для отримання максимального ефекту. Завжди варто пам'ятати, що інсектициди в більшості випадків є дуже токсичними препаратами і використовувати їх в домашніх умовах потрібно дуже акуратно. Настійно рекомендуємо перед використанням хімікатів ознайомитися з правилами техніки безпеки і неухильно їх дотримуватися.

Використання інсектицидів

Способи застосування інсектициду

Щоб правильно вибрати спосіб застосування інсектициду, потрібно врахувати ряд факторів і в першу чергу форму препарату. Як правило, обробка рослин хімічними препаратами відбувається за допомогою:

  • обприскування;
  • внесення порошку або гранул інсектициду в грунт на визначену глибину;
  • обпилювання;
  • аерозольної обробки;
  • протруювання насіння;
  • фумігації.

Способи застосування інсектицидів вказуються в інструкції до препаратів, завдяки чому ви заздалегідь зможете підготувати все необхідне для обробки рослин. Важливо точно дотримуватися всіх рекомендацій, і тоді ви зможете швидко і без особливих зусиль позбутися від шкідливих комах.

Різновиди інсектицидів та особливості їх застосування

За способом дії препарати для знищення комах розділяються на наступні групи:

  • контактні;
  • кишкові;
  • системні.

Така класифікація зумовлена тим, що деяких комах можна знищити тільки одним способом. До першої категорії відносяться препарати, здатні викликати загибель комах при прямому контакті з ними. Застосовувати їх потрібно дуже акуратно, т. к. в основному вони володіють високою токсичністю. У другій групі складаються хімічні засоби, що викликають отруєння комах у разі попадання в кишковий тракт. Як правило, такий інсектицид знищує комах-шкідників з ротовим апаратом гризе типу.

Третя різновид — системні інсектициди. Діють також дуже ефективно за допомогою попадання хімікату в судинну систему рослини. Якщо шкідники живуть у стеблах, коренях або листках культури, то вони будуть швидко знищені.

Звертаємо вашу увагу на те, що систематичне застосування інсектицидів однієї групи може викликати резистентність у шкідників, т. е. стійкість до дії препарату. Тому, щоб уникнути такої стійкості, різновиди інсектицидів потрібно чергувати. Так що якщо ви зіткнулися з шкідником, якого не вдається вивести вже перевіреним препаратом, рекомендуємо використовувати інший інсектицид, призначений для цього шкідника, але з іншої категорії.

В залежності від конкретної марки інсектициду, наявності спецтехніки для його розподілу по полях, а також від різновиду рослини, кліматичних умов та інших факторів вибирають різні методи використання хімікатів.

Найбільш зручними і не витратними способами розподілу інсектициду є: обприскування, обпилювання, обкурювання, протруювання посівного матеріалу, безпосереднє внесення препарату в грунт.

Каталок інсектицидів посилання