Застосування мікродобрив

01.08.2016

 

Городників та фермерів усього світу, які вирощують на своїй ділянці зернові культури, намагаються зробити так, щоб їх врожайність була максимальною в кількісному і якісному плані. У цій справі обов'язковим моментом є застосування мікродобрив.

Що таке мікродобрива

В якості добрив для рослин використовують спеціальні підгодівлі, які поділяються на одноелементні і комплексні. Мікродобрива часто містять ті ж корисні мікроелементи, що і макродобрив, але з великою відзнакою. В складі останніх ці речовини можуть перебувати у формі, яка важко засвоюється рослинами. Сучасне виробництво мікродобрив досить прогресивний, тому що виготовляються підживлення повністю безпечні для людини і рослин, а також добре засвоюються в грунті.

Стадії росту рослин - внесення мікродобрив

Найчастіше мікроелементи продаються в окремому вигляді, що дозволяє регулювати дозування, необхідну для вдалого цвітіння рослини. Адже, як відомо, мікродобрива насичені металами, сульфатами та іншими елементами, які при надмірній дозуванні можуть завдати шкоди. Щоб цього уникнути, застосування одноелементної підживлення проводиться поступово, підготовленими порціями в певний період.

Діючі елементи мікродобрив

Давайте перерахуємо склади, які найчастіше використовуються в якості добрив (їх характеристики будуть різнитися залежно від основного діючого елементу):

 • мідні;
 • молібденові;
 • борні;
 • готові (комплексні);
 • інші види.

Позначимо характеристики та особливості застосування кожного з них.

Мідні

Мідні мікродобриваКорисний вид мікродобрив, має в своєму змісті мідь, яка сприяє отриманню гарної врожайності в місцях підвищеної заболоченості або в торф'янистої ґрунті. Без Cu в таких місцях жодна рослина не дасть позитивного врожаю. Застосовується в більшій мірі для зернових культур, які не зможуть ужитися в ґрунтах з лужною реакцією без мідного мікродобрива. Види таких микроподкормок отримують з промислових відходів, найвідоміші — сульфат міді та піритні недогарки.

 1. Мідний купорос виготовляють у вигляді синіх соляних кристалів. З допомогою нього обробляють насіння або листові підгодуй ще до початку засіву. Кристалловидное речовина легко розчиняється у воді, через що часто застосовується в рідкому вигляді.
 2. Колчедан — препарат у вигляді дрібного чорного порошку. З-за малого вмісту міді менш актуальне у порівнянні з купоросом.

Молібденові


Молібденові мікродобриваДобрива на молібденової основі досить ефективні для грубих підзолистих і лісових ґрунтів. Головна перевага — у рухомій формі речовини, яка дозволяє дістатися до самих коренів і удобрити їх. Проявляє крайню неефективність в кислих ґрунтах. Але внесення мікродобрив молібдену в кислу середу все ж таки можливо, якщо заздалегідь обробити її вапном.

Поширені препарати:

 • порошок молібдену;
 • молібденово-кислий амоній;
 • відходи з электроламповых виробництв.

Перший препарат містить 15–17 % діючої речовини. Використовується в сухому і розбавленому вигляді. До початку посіву насіння посипають порошком або замочують в приготованому розчині.

З відходів виготовляють добриво, яке значно збільшує врожайність (20–30 %). Широко поширений серед власників великих ділянок землі. Використовується, як поживний елемент для зернових або бобових культур.

Амоній наполовину складається з молібдену (якщо точніше — 52 %). Рекомендація щодо дозування: 200 р на 1 га, використовується до переорювання грунту.

Борні

Борні мікродобриваХелатні добрива для рослин. Застосовуються протягом всієї вегетації або повного життєвого циклу багаторічних культур. Особливу роль грають в підгодівлі молодих рослин, які потребують борних препаратах для активації росту.

Види борних речовин:

 • бура і борна кислота. Купується для просочення насіння перед початком посіву. Активно використовується як підживлення в період літнього вегетаційного періоду. При купівлі повинна видаватися інструкція, яка дозволить зробити правильну дозування розчину для замочування. Це мікродобриво дачникам дуже подобається із-за прийнятною норми витрати і багатофункціонального застосування. Льон, буряк, бобові і коренеплоди — все можуть підгодовувати цими препаратами. Вміст бору 11 і 37 %;
 • селітра з бором (на аміачно-вапняній основі). Універсальна прикормка, сприяє збільшенню врожайності, бореться з поширеними хворобами рослин, сприяє поліпшенню смаку зібраних плодів;
 • борний суперфосфат. Вміст активної речовини у суперфосфаті простому — 0,2 %, у подвійному, відповідно, 0,4 %. Додається під час фінальної перекопування грунту, перед самим посівом. Підгодівля для картоплі, кукурудзи, соняшнику та інших рослин.

Комплексні добрива

Особливості застосування мікродобрив залежать від їх видів, які відрізняються за змістом основної діючої речовини. Але при цьому існують вже готові комплексні добрива, що містять відразу кілька активних елементів в правильному дозуванні. Готові речовини дозволяють зберегти час садівників, яке вони б витратили на ручне приготування препарату з найменших доз.

Вони чудово справляються із захистом від різного роду шкідників і захворювань. Відрізняються більш якісним впливом на рослини культурного типу, підвищують їх урожайність.

«Майстер»

Склад і характеристика мікродобрив цього типу дозволяє застосовувати його майже на будь-яких видах грунтів. Містить елементи Cu, Zn, Fe, Mn. Використовується підживлення «під аркуш» для орхідей і зернових.

«Оракул»

Городники купують це засіб для підгодовування лугових трав, газонів і квітів. Містить залізо, бор, мідь, цинк та інші корисні елементи. Діє, як антистресовий препарат, що сприяє активному росту.

«Сизам»

Відоме фермерам, як добриво для капусти. Без цієї мінеральної підгодівлі врожайність значно падає. «Сизам» захищає рослину від поширених захворювань і паразитів-шкідників. У зміст входять всі ті ж елементи, що і у «Майстри», але з добавкою бору і сахарози. Корисні речовини дозволяють утворити необхідний мікроклімат в землі для вдалого процвітання культурних рослин. Мікродобрива застосовують 3 рази під час вегетаційного терміну: 1 раз   як удобряющего речовини для насіння, і два рази, як позакореневе підживлення.

«Реаком»

найдорожчий і корисний препарат. Результат дії унікальний: збільшує якість плодів, знижуючи вміст нітратів наполовину. Такими властивостями не володіють інші відомі мікро - і макродобрив. Якість соняшнику, хімічного «Реаком», помітно збільшується, і це особливо помітно при виготовленні олії. Кращий засіб для підживлення буряків або виноградників.

Щоб зрозуміти, як вибрати мікродобрива, достатньо знати вимоги підготовлюваних насіння або рослин, і в якому вигляді ґрунту вони будуть вирощуватися.