Весняне підживлення озимих зернових

07.11.2018

 

Одне із головних завдань щодо отримання високих врожаїв озимих зернових культур є оцінка стану посівів. Після сходу снігу, слід одразу провести обстеження усіх без винятку полів. При значному пошкодженні листової маси, необхідно зробити проби на відрощування водним методом. Важливо також здійснити біологічний контроль конуса росту, для того аби зрозуміти чи колос сформувався повним чи повністю або частково стерильним. Вже на цьому етапі контролю можна буде визначити показник продуктивності культури.

По весні, коли температура повітря є більшою за +5 0С, потрібно зробити обстеження культур на наявність вторинних коренів, що характеризує потенційно високу продуктивність врожаю. Важливу увагу слід приділити оцінці засміченості бур’янами ґрунту, наявності гризунів і ступеню ураження культури хворобами, щоб в подальшому спланувати ефективний догляд за посівами, використовуючи гербіциди, інсектициди та фунгіциди.

Для підвищення врожайності озимих культур важливу увагу слід приділяти підживленню посівів добривами. Враховуючи фазу розвитку культури варто вибирати спосіб підживлення. До найбільш популярних способів підживлення озимих зернових відносять:

  • Підживлення по мерзлоталому ґрунту;
  • Прикореневе підживлення.

Перший спосіб є досить розповсюдженим в наш час, та не є завжди виправданим і ефективним, оскільки сам період, коли можна проводити дане підживлення є досить коротким, так як ґрунт має бути ще замерзлим, але без снігового покриву. Позитивним у цьому способі є те, що при відновленні весняної вегетації рідкі добрива одразу поглинаються рослиною, що сприяє утворенню додаткових пагонів весняного кущіння, це особливо важливо для регіонів з  дефіцитом вологи у посівний період. При цьому слід враховувати кількість опадів, оскільки при випаданні рясних дощів навесні, частина добрив може вимиватися у нижні ґрунтові горизонти, в результаті чого знижується ефективність їх внесення. Цей спосіб є виправданим тоді, коли при закінченні осінньої вегетації культура не сформувала в середньому по 2-4 пагони кущіння, в противному випадку здійснювати підживлення по мерзлоталому ґрунту не варто, оскільки формування нових пагонів навесні призводитиме до утворення непродуктивного підгону. Рослина буде змушена годувати непродуктивні пагони, втрачаючи поживні речовини, необхідні для підтримки колосоносних стебел.

Найбільш ефективним є спосіб прикореневого підживлення сівалками. Позитивною стороною цього методу є те, що застосовуючи рядкову сівалку, добрива одразу попадають в кореневмісну зону ґрунту, з якої максимально засвоюються кореневою системою рослини. Сама обробка рядковими сівалками сприяє руйнуванню ґрунтової кірки, що забезпечує кращий ріст і розвиток культури. До недоліків прикореневого рядкового підживлення відносять травмування рослин під час обробки, всередньому це становить 3-7%.

Здійснюючи вибір добрив, необхідно зазначити наступне: використовуючи метод підживлення по мерзлоталому ґрунту, найкраще слід застосовувати аміачну селітру, оскільки це добриво має високу розчинність, а отже, і добру проникність у ґрунтове середовище. Застосовуючи метод прикореневого підживлення рядковими сівалками, асортимент рекомендованих добрив істотно розширюється. Так, з азотних добрив, крім селітри, можна застосовувати карбамід. Здійснюючи позакореневе підживлення по вегетації культури, варто віддати перевагу вітчизняним препаратам, які по результатам досліджень показали досить хороші результати, щодо підвищення врожайності культур. Мова йде про Рост-концентрат - це комплексне органомінеральне добриво, вироблене на основі гумату калію, і збагачене макроелементами в різному процентному співвідношенні.  Даний препарат виробляється в трьох формах, що може застосовуватися під час всього вегетаційного періоду. На початку вегетації культури слід застосовувати  Рост-концентрат 15.7.7, що забезпечить швидкий і гарний ріст культури. Для кореневої системи краще використовувати  Рост -концентрат з формулою NPK 5.10.15. Добриво Рост-концентрат збагачене необхідними мікро- та макро- елементами, які життєво необхідні для підтримання культури протягом всього періоду вегетації, забезпечуючи прекрасну стресостійкість в несприятливі періоди та є прекрасним стимулятором росту і в кінцевому результаті ефективно  підвищує врожайність культур в межах 12,8-20,9%. Купити Рост –концентрат Ви можете в нашому інтернет-магазині. Якщо Ви бажаєте підвищити свою врожайність – замовляйте добриво Рост-концентрат і нехай земля подякує Вам гарними результатами!